Oferta edukacyjna przedszkola

Biblioteka Pedagogiczna w Zamościu posiada ofertę ciekawych zajęć adresowanych do dzieci w wieku przedszkolnym. Zachęcamy do zapoznania się z przykładowymi propozycjami zajęć. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt pod numerem telefonu: (0-84) 638-49-39 wew. 25

 

Bajkowe spotkania

Zajęcia z tekstem literackim, w trakcie których odbędzie się prezentacja książek, czytanie bajek, wspólna zabawa i gry związane z przedstawianymi opowieściami.

Czas trwania: 30-60 minut

 

Hu, hu, ha nasza zima nie jest zła

Zajęcia z wykorzystaniem tekstu literackiego, który jest pretekstem do rozmowy o bezpiecznej zabawie na śniegu i lodzie.

Czas trwania: 60 minut

 

Jak fajnie jest w przedszkolu

Podczas spotkania uczestnicy poznają książkę „Marysia i wesoły dzień w przedszkolu” autorstwa Berkane Nadia, Nesme Alexis. Opowiadanie stanie się inspiracją do rozmowy o przedszkolu jako miejscu, w którym można poznać inne dzieci, fajnie się bawić i robić wiele ciekawych rzeczy.

Czas trwania: 45 minut

 

Jesteśmy przyjaciółmi Ziemi

W trakcie zajęć dzieci poznają tekst literacki wprowadzający je do zagadnienia ochrony środowiska naturalnego. Spotkanie realizowane jest z wykorzystaniem różnorodnych zabaw.

Czas trwania: 60 minut

 

Kicia kocia w bibliotece

Zajęcia dydaktyczne na których dzieci poznają bohaterkę książki „Kicia Kocia w bibliotece” Anity Głowińskiej. W dalszej części zajęć dzieci wykonują pracę plastyczną i zwiedzają bibliotekę. Spotkanie z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej.

Czas trwania: 60 minut

 

Polska naszą Ojczyzną – Święto Niepodległości

Zajęcia realizowane w oparciu o książkę „W kraju Polan. O dawnej Polsce” Zofii Staneckiej. W trakcie spotkania dzieci poznają bliżej pojęcia „Ojczyzna” oraz „Święto Niepodległości”, a także wezmą udział w zabawach twórczych i integracyjnych.

Czas trwania: 60 minut

 

Spotkanie w teatrze – Kamishibai

Kamishibai = Papierowy Teatr to teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji.
Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania, wykorzystująca plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą skrzynkę (butai) – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych – w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.
W czasie zajęć dzieci uczestniczą w pokazie głośnego czytania Kamishibai. Dzieci wspólnie z prowadzącym analizują przeczytaną historię, zastanawiają się nad jej sensem i nad możliwymi jej zakończeniami. Kolejnym etapem warsztatów jest praca plastyczna.

Tematy do wyboru:
Groszki
Kotka Milusia
Rower Walentynki
Szukając Marudka
Czułość
O panach palcach
Przygody Myszki Pipi

Czas trwania: 60 minut

 

Wakacje zaczynamy, więc pomysłów wiele mamy!

Zajęcia o zasadach, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje. Spotkanie realizowane w oparciu o tekst literacki i różnorodne zabawy.

Czas trwania: 60 minut


Wielkanocne zwyczaje

Zajęcia realizowane w oparciu o zabawy i tekst literacki będący inspiracją do rozmowy o zwyczajach i tradycjach Świąt Wielkanocnych.

Czas trwania: 60 minut

 

Witaminowe przyjęcie

Zajęcia o zdrowym odżywianiu realizowane w oparciu opowiadanie „Kicia Kocia – Witaminowe przyjęcia” A. Głowińskiej. W czasie realizacji warsztatów dzieci uczestniczą w różnych zabawach.

Czas trwania: 60 minut