SPOTKANIE Z TEATREM KAMISHIBAI

 

23 kwietnia w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich nauczyciele bibliotekarze z Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu Filii w Tomaszowie Lubelskim gościli w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Przeorsku, gdzie odbyło się niezwykłe spotkanie młodzieży z teatrzykiem Kamishibai. Zajęcia odbyły się w trzech grupach wiekowych.
Historia zaginionego psa Marudka i jego właściciela, chłopca imieniem Leoś, której wysłuchały przedszkolaki, stała się punktem wyjścia do rozmowy na temat opieki nad zwierzętami i przyjaźni, ale również posłuszeństwa w stosunku do rodziców.
Uczniowie klas I-IV za sprawą magicznego teatru Kamishibai zawitali do niezwykłego ogrodu, w którym rosły kwiaty magicznych słów. Dzięki temu opowiadaniu uczniowie uświadomili sobie moc używania zwrotów grzecznościowych takich jak: proszę, przepraszam czy dziękuję.
Z kolei „Ogród niebios” to opowieść, której słuchaczami byli uczniowie klas V-VIII. Losy jej bohaterów były podstawą do rozmowy na temat cech charakteru sprawiających, że nasze życie jest wartościowe.
Na zakończenie zajęć, nawiązując do kraju pochodzenia teatru, każda z grup wykonała pracę metodą origami.

Na zdjęciu grupa przedszkolaków z wykonanymi przez siebie pracami wraz z opiekunami i prowadzącymi zajęcia nauczycielami bibliotekarzami

Przedszkolaki siedzą przy stolikach i z pomocą nauczycieli wykonują prace metodą origami

Przedszkolaki z opiekunami i prowadzącymi w trakcie zabawy ruchowej

Uczniowie siedzą w półokręgu na ławeczkach gimnastycznych. Obok prowadzący zajęcia nauczyciele  bibliotekarze. Z przodu stolik ze stojącą na nim skrzynką Kamishibai. Na ścianie napis teatr Kamishibai

Uczniowie siedzą na ławeczkach gimnastycznych w okręgu odczytując zwroty grzecznościowe