NOSTALGIA WSCHODU

28 kwietnia 2023 roku w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu Filii w Tomaszowie Lubelskim odbyło się spotkanie z Adamem Kulikiem – poetą, pisarzem, reportażystą i dziennikarzem Lubelskiego Ośrodka TVP. Autor promował swoją najnowszą książkę "Nostalgia Wschodu. Śladami Unitów". Jest ona zapisem wyprawy rowerowej pisarza i jego przyjaciół - artystów, szukających miejsc, gdzie zachowały się relikty dawnych kresów, z ich różnorodnością językową, architektoniczną i kulturową. W książce odbywamy także nostalgiczną podróż w przeszłość, opisującą niezwykle burzliwą historię polskiego pogranicza.
Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia sylwetki pisarza i odczytania fragmentu książki przez tomaszowskiego poetę Jerzego Kija. Miłym faktem dla uczestników spotkania był związek pisarza z naszym miastem. Rozmowę z autorem poprowadził dr hab. Mariusz Koper.
Adam Kulik podzielił się wspomnieniami z podróży. Nie obeszło się też od przywołania zabawnych zdarzeń z wyprawy. Filmowy reportaż "Wizyta w Poturzynie", autorstwa naszego gościa, opowiadający o wizycie Fryderyka Chopina na ziemi zamojskiej uatrakcyjnił spotkanie.
Wydarzenie zorganizowane zostało we współpracy z Tomaszowskim Towarzystwem Regionalnym im. dra Janusza Petera.

 

Spotykanie autorskie z Adamem Kulikiem. Prowadząca wita gości.

Przy stoliku autor i prowadzący spotkanie

Uczestnicy spotkania

Uczestnicy spotkania

Uczestnicy spotkania

Uczestnicy spotkania oglądają film

Uczestnicy spotkania oglądają film

Rozmowa, pytania do autora

Uczestnicy spotkania i prowadząca zabiera głos

Uczestnicy spotkania

Rozbawieni uczestnicy spotkania

Podziękowanie dla autora składają gospodarze spotkania

Podziękowanie dla prowadzącego składają gospodarze spotkania

Autor podpisuje książki

Autor podpisuje książki