Poradniki

Jak się dogadywać mimo różnic? : instrukcja obsługi typów osobowości / Stefanie Stahl ; tłumaczenie Sylwia Miłkowska, Marta Książkiewicz.


Kraków : Wydawnictwo Otwarte, 2021. Nr inw. 79744
Stefanie Stahl, niemiecka psychoterapeutka, wyróżnia aż 16 typów osobowości i stworzyła „instrukcję obsługi” każdego z nich. Dzięki tej książce komunikacja w pracy, w związku i w rodzinie będzie dziecinnie prosta. Razem z autorką czytelnik przyjrzy się mechanizmom, które wpływają na zachowanie, myślenie, odczuwanie czy życiowe wybory. Zrozumie, dlaczego jest taki, a nie inny, i czemu ciągnie go do niektórych osób, a z innymi nie potrafi się dogadać. Praktyczne wskazówki pozwolą skutecznie ominąć przeszkody na drodze do skutecznej komunikacji z osobami o innym typie osobowości.

Kobiety, które czują za bardzo / Katarzyna Kucewicz.


Poznań : Rebis, 2021. Nr inw. 79747
Psycholożka i psychoterapeutka Katarzyna Kucewicz zagadnienie wysokiej wrażliwości zna od podszewki. Od lat pracuje z osobami czującymi za bardzo. W swojej książce doradza wysoko wrażliwym kobietom, jak mogą o siebie zadbać, i uczy, jak czerpać siłę z posiadania tej wyjątkowej cechy osobowości. Pokazuje, co zrobić, by odnaleźć się w ekstrawertycznym, pełnym bodźców świecie.

Pewna siebie kobieta / Katty Kay, Claire Shipman.


Kraków : Wydawnictwo Literackie, 2021. Nr inw. 79756
Katty Kay i Claire Shipman opisują i analizują mechanizm budowania pewności siebie oraz proponują skuteczne techniki poznawczo-behawioralne, które pozwolą kobietom wzmocnić i docenić poczucie własnej wartości. Ta książka to pierwsza pomoc dla wszystkich kobiet, które chcą być silne, wolne i pragną realizować się w dowolnej dziedzinie z pewnością siebie, świadomością własnej siły i sprawczości oraz wbrew męskiej kulturze przywództwa i patriarchalnym wzorcom, stojącym na drodze do sukcesu.

Przechytrzyć zmartwienia : jak radzić sobie z lękami / Dawn Huebner ; przekład Paulina Broma ; zilustrowała Kara Mc Hale.


Warszawa : Wydawnictwo Czarna Owca, copyright 2021. Nr inw. 79759
U dzieci zmartwienie często z błahostki przeistacza się w PROBLEM. Zazwyczaj dzieje się to w okamgnieniu. Takie zmartwienie podstępem wpędza dziecko w błędne koło lęku. Walka z nim czasem bywa trudna, ale jest na to rozwiązanie. Książka prezentuje konkretne umiejętności, które ułatwiają przezwyciężanie lęków i niepokojów w codziennym życiu. Praktyczne i sprawdzone techniki w przystępny sposób pokazują, jak przejść od wiedzy teoretycznej do czynów, od zamartwiania się do radości i wolności.