Dla dzieci

Czwarta władza szóstej B : opowieść o tym, jak media mogą nami manipulować / Adam Studziński ; [ilustracje Maksymilian Wiszniewski].


Rzeszów : Wydawnictwo Dreams Lidia Miś-Nowak, 2020. Nr inw. 79736

Współczesne media są pełne manipulacji. Dlaczego tak jest i jak się przed nią bronić? To opowieść, która obnaża mechanizmy społecznego przekazu, pokazuje wartość krytycznego myślenia i przestrzega przed bezmyślnym przyjmowaniem sensacyjnych newsów.

Moje małe strachy : księga odwagi / Jo Witek, Christine Roussey ; [przekład Anna Rosiak].


Warszawa : Wydawnictwo Mamania - Grupa Wydawnicza Relacja, copyright 2018. Nr inw. 79748czyt.
Małe dzieci czasem boją się ciemności, dziwnych kształtów, dźwięków, wymyślonych potworów i zwierząt. Razem z bohaterką przechodzimy przez kolejne strony, poznając źródła dziecięcych lęków i sposoby na ich ukojenie.

Oczy Michaliny / Marcin Szczygielski.


Warszawa : Oficyna Wydawnicza As : Instytut Wydawniczy Latarnik, 2020. Nr inw. 79753
Rzeczy, które widuje Michalina, bywają niebezpieczne, zabawne, ciekawe, dziwne, piękne, brzydkie, niekiedy straszne, ale nigdy, przenigdy nie są zwyczajne. Oczywiście mowa tu o rzeczach, których inni poza nią nie dostrzegają. Michalina, która niebawem skończy dwanaście lat, ma już tyle oleju w głowie, żeby o rzeczach tych nikomu nie opowiadać, bo – jak sądzi – nie są rzeczywiste. Pewnego dnia okazuje się się jednak, że nieprawdziwe rzeczy mogą być naprawdę przerażające, a jej niezwykły dar sprowadzi na Michalinę i jej bliskich śmiertelne niebezpieczeństwo…

Tarmosia / Tomasz Samojlik ; ilustracje Ania Grzyb.


Warszawa : Wydawnictwo Agora dla dzieci, 2021. Nr inw. 79767
Rezolutna Tarmosia, jej rodzice – Majra i Melo, bracia – Słodziak Pierwszy i Słodziak Drugi oraz dziadek Skjoldur żyją sobie spokojnie w prastarej borsuczej norze. Do czasu….Co stanie się, kiedy niespodziewanie do borsuczej nory zaczynają sprowadzać się inne dzikie zwierzęta? A wraz nimi – obce zapachy, obce zwyczaje i cała gromada rozbrykanych maluchów? Dlaczego wszyscy nagle chcą zamieszkać w ich domu? Czy Tarmosi uda się przekonać rodzinę do nowych lokatorów?